KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Diş Hekimliği Fakültesi

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılında Fakültemizde Eğitim Faaliyetlerinin Yürütülmesinde Uygulanacak Yöntemler-07.09.2020

 

T.C. 

KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığı

 

 

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılında Fakültemizde Eğitim Faaliyetlerinin Yürütülmesinde Uygulanacak Yöntemler Konusunda Bilgi Notu:

 

Bütün dünyada olduğu gibi Ülkemizde de etkili olan koronavirüs  (Covid-19) pandemisi salgınının devam etmesi nedeniyle 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılında Fakültemizde uygulanacak eğitim modeliyle ilgili olarak aşağıdaki hususlar belirlenmiştir:

 

1- Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının talimatları doğrultusunda, daha önce yayınlanan Fakültemiz Akademik Takviminde değişiklik yapılmış olup Fakültemizde Eğitim-Öğretim 5 Ekim 2020 Pazartesi günü başlayacaktır.

2- Pandemi nedeniyle 1., 2. ve 3. Sınıflarda tüm teorik ve pratik dersler Güz Yarıyılında  %100 oranında UZEM aracılığı ( uzaktan erişim yöntemi ) ile yürütülecektir.

3- Uygulamalı derslerin telafisi pandemi süreci de göz önüne alınarak Bahar Döneminde yüz yüze yapılması planlanmaktadır.

4- Fakültemizde yürütülecek olan eğitim faaliyetlerinin her alanında korona virüs ( Covid-19 ) salgınıyla mücadele kapsamında ve bilim ışığında her türlü tedbir alınacaktır. Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarına uyulması konusu titizlikle takip ve kontrol edilecektir.

 

                                                                       DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ DEKANLIĞI